Výrobek roku 2014

Nominované výrobky

Do soutěže Výrobek roku 2014 byly nominovány následující výrobky. Řazení je podle data přihlášení.

1 – Michnosystém pro suchou výstavbu

Přihlašovatel: HPI - CZ spol. s r.o. (nominace: Vega spol. s r.o.)

Popis: Jednoduchý systém pro bezprofilovou montáž deskových materiálů (sádrokarton apod.) bez tradiční složité nosné kovové konstrukce. Systém tvoří distanční nastavitelné talířové kotvy vhodné pro upevnění na zdivo, beton, pórobeton i dřevo.

Zlatá cena profesní poroty 2014 - medaile

2 – Konstrukční deska RigiStabil

Přihlašovatel: Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., divize Rigips (nominace: Vega spol. s r.o.)

Popis: Sádrokartonová konstrukční deska RigiStabil je stavební materiál s všestranným použitím. Změny v receptuře přípravy sádrového jádra a speciální karton dávají nové desce vysokou pevnost, tuhost a únosnost. Zlepšily její chování ve vlhkém prostředí.

3 – SketchUp PRO 2013 a nový plugin 4D Virtual Builder

Přihlašovatel: 3E Praha Engineering, a.s. (nominace: Vega spol. s r.o.)

Popis: Začátkem r. 2013 vydala firma Trimble novou verzi programu SketchUp, nazvanou SketchUp 2013. Firma 3E Praha Engineering a.s., výhradní distributor programu SketchUp pro ČR, Slovensko, Polsko a Maďarsko, dodává SketchUp v české, polské a maďarské lokalizaci.

4 – TROCAL AddOn. Dodatečné plasto-hliníkové okno se žaluzií

Přihlašovatel: profine GmbH (nominace: Vega spol. s r.o.)

Popis: Dodatečné plasto-hliníkové křídlo s žaluzií se montuje přímo na okenní křídlo a tím zvýší estetickou i užitnou funkci okna. Zlepší se jeho tepelná izolace, získáme ochranu proti přebytkům slunečního záření, zlepšíme zvukovou izolaci a okno získá nový vzhled.

Cena stavebních škol 2014 - medaile

5 – Rekuperační jednotky DIMPLEX

Přihlašovatel: TERMO KOMFORT, s.r.o. (nominace: Vega spol. s r.o.)

Popis: Jde o ucelenou řadu rekuperačních jednotek s vysokými užitnými parametry. Patří sem lokální rekuperační rovnotlaké jednotky označované DL a centrální větrací rekuperační jednotky ZL. Účinnost rekuperace je až 90, montáž je snadná a rychlá.

Hlavní cena 2014 - medaile

6 – Bezdrátová elektroinstalace iNELS RF Control

Přihlašovatel: ELKO EP, s.r.o. (nominace: Vega spol. s r.o.)

Popis: Cenově dostupný systém bezdrátového ovládání, pomocí kterého lze ovládat například vytápění, osvětlení, spínání elektrických spotřebičů nebo žaluzie jediným dotykem. Žádné bourání zdí, rychlá a snadná instalace, špičkový vzhled nejen bezdrátových vypínačů.

7 – Komínový systém HELUZ HELUZ IZOSTAT DUO

Přihlašovatel: HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. (nominace: Vega spol. s r.o.)

Popis: Dvouvrstvý komín HELUZ IZOSTAT DUO spojuje nové tenkostěnné izostatické vložky a nové cihelné komínové tvarovky. Ty mají tři řady otvorů, tedy více vzduchových mezer. Není nutná tepelná izolace, ani při velkých teplotách, výstavba je snazší a rychlejší.

8 – Capatect Carbon

Přihlašovatel: Český Caparol s.r.o. (nominace: Vega spol. s r.o.)

Popis: Přímé zimní slunce může rychle rozpálit fasádu na 45 °C, i když je teplota ve stínu hluboko pod nulu. Objevují praskliny, fasáda degraduje a klesá životnost i účinnost zateplení. Čím tmavší odstín fasády, tím je problém nápadnější. Řešením je Capatect Carbon.

9 – Zateplovací systém Cemix THERM K - obklad jako povrchová úprava

Přihlašovatel: LB Cemix, s.r.o. (nominace: Vega spol. s r.o.)

Popis: Systém Cemix THERM K je určen k provádění tepelněizolačních fasád s keramickým obkladem. Lze kombinovat různé typy fasádních povrchů, omítkových nebo keramických s vysokou mechanickou odolností. Vhodné pro několik druhů keramických obkladových pásků.

10 – Kování MINIMAL/MAXIMAL

Přihlašovatel: Material & Technology s.r.o. (nominace: Vega spol. s r.o.)

Popis: Kůže, sklo, dýha, anebo broušený nerez... To vše na sobě může nést jediné české kování, které v loňském roce obdrželo designové ocenění Red Dot Design Award 2013, kování MINIMAL/MAXIMAL.

Cena za design 2014 - medaile

11 – Nový software pro návrhy vsakovacích a retenčních objektů

Přihlašovatel: WAVIN Ekoplastik s.r.o. (nominace: Vega spol. s r.o.)

Popis: Softwarový nástroj pro návrhy vsakovacích a retenčních objektů, který ctí platné normy z oblasti nakládání dešťovými vodami (ČSN 75 9010, TNV 75 9011) zpřístupnila společnost Wavin Osma.

12 – Rozdělovač TECElogo a TECEsmartfloor

Přihlašovatel: TECE Česká republika, s.r.o. (nominace: Vega spol. s r.o.)

Popis: Rozdělovač TECElogo a program TECEsmartfloor, které byly vloni uvedeny na trh, jsou dvě části téže úlohy - návrhu a realizace účinného řešení podlahového topení.

13 – Rekuperační jednotky VENUS

Přihlašovatel: 2VV s.r.o. (nominace: Vega spol. s r.o.)

Popis: Kompaktní řada výkonných residenčních rekuperačních jednotek vhodná zejména pro podstropní instalace v bytech, bytových domech, rodinných domech a nízkoenergetických a pasivních domech.

14 – Plastové a plast-hliníkové okno KF 500

Přihlašovatel: Internorm-okno s.r.o. (nominace: Vega spol. s r.o.)

Popis: Okno se zcela novým integrovaným I-Tec závorováním pomocí klapek. Celoobvodové vlepení skla. Ve standardním provedení v bezpečnostní třídě RC2 N dle EN 1627 – 1630. Možnost doplnění o I-Tec větrání s rekuperací a s účinností 86%.

Hlavní cena 2014 - medaile

15 – DuPont™ Energain®

Přihlašovatel: DuPont CZ s.r.o. (nominace: Vega spol. s r.o.)

Popis: DuPont™ Energain® je parotěsný panel s Al-povrchem, obsahující parafín. Při teplotě okolí nad 22 ° absorbuje teplo, ale dlouho si drží stálou teplotu. Při ochlazení pak teplo uvolňuje a přitom téměř nechladne. Toho se využívá ke stabilizaci vnitřní teploty.

Hlavní cena 2014 - medaile Stříbrná cena profesní poroty 2014 - medaile

16 – Obvodová stěna Protect Wall pro dřevostavby

Přihlašovatel: KNAUF Praha, spol. s r.o. (nominace: Vega spol. s r.o.)

Popis: Protect Wall je difúzně otevřená skladba obvodového pláště dřevostavby, složená z dřevovláknité izolační desky a nosné (konstrukční) zavětrovací sádrokartonové desky Knauf Diamant. Jde o revoluční řešení mj. vysokou požární odolností.

Cena za příspěvek k úsporám energie 2014 - medaile

17 – Schody a schodiště YTONG

Přihlašovatel: Xella CZ, s.r.o. (nominace: Vega spol. s r.o.)

Popis: Návrh a stavba schodišť a schodů patří mezi nejnáročnější činnosti. Usnadní je vyztužené prefabrikované schodišťové stupně Ytong. Práce s nimi je rychlá a úspora času, práce a peněz velká. Estetický dojem, kvalita, funkčnost a životnost na nejvyšší úrovni.

18 – Samočisticí venkovní dlažba EKOAKTIV

Přihlašovatel: DITON s.r.o. (nominace: Vega spol. s r.o.)

Popis: EKOAKTIV je povrchová úprava, která čistí betonovou dlaždici i její okolí. Využívá jevu fotokatalýzy na bázi oxidu titaničitého (TiO2): Působením světla a vody se na povrchu přechodně tvoří aktivní volné radikály, které oxidují a rozkládají prach a nečistoty.

Cena za nápaditost 2014 - medaile

19 – Rekuperační jednotka Ultima iERV

Přihlašovatel: Air Pohoda s.r.o. (nominace: Vega spol. s r.o.)

Popis: Rekuperační jednotka Ultima iERV, o které bude níže řeč, dokáže vrátit do interiéru nejen teplo odcházejícího vzduchu i s latentním teplem skrytým v jeho páře, ale vrací i potřebnou vlhkost, navíc regulovatelně. Tento unikát byl vyvinut v České republice.

Platinová cena profesní poroty 2014 - medaile

20 – Porotherm 50 T Profi - cihla plněná minerální vatou

Přihlašovatel: Wienerberger cihlářský průmysl, a.s. (nominace: Vega spol. s r.o.)

Popis: Broušená cihla Porotherm 50 T Profi je další vývojový krok v úspěšné sérii cihel plněných minerální vatou. Jedinečný součinitel prostupu tepla U = 0,15 W/(m2K) s velkou rezervou vyhovuje normové hodnotě pro pasivní budovy.

21 – Překlad Porotherm KP XL pro rozpětí otvorů až 6 m

Přihlašovatel: Wienerberger cihlářský průmysl, a.s. (nominace: Vega spol. s r.o.)

Popis: Porotherm KP XL je překlad vhodný pro světlá rozpětí otvorů od 325 do 600 cm. Např. pro garážová vrata, zimní zahrady, prosklené stěny apod. pro otvory o světlém rozpětí až 6 m. Vyznačuje se vysokou únosností a snadnou montáží (vhodné pro ruční manipulaci).

Cena za popularizaci a osvětu 2014 - medaile

22 – Hydroizolační pásy ECO-ACTIV®

Přihlašovatel: Icopal Vedag CZ s.r.o. (nominace: Vega spol. s r.o.)

Popis: Hydroizolační pásy z SBS modifikovaného asfaltu odstraňující znečištění z ovzduší.

23 – Termostropy

Přihlašovatel: Klimastropy s.r.o. (nominace: Vega spol. s r.o.)

Popis: Stropní panel fungující jako úsporný nízkoteplotní systém, který topí + chladí ze stropu (bez foukání). 20 – 30 % úspora energií proti běžným způsobům vytápění.

INTRO | Stavebnictví a interiér | Stavební technika | AGROjournal | www.vega.cz